Bank Millennium dostosowuje się do propozycji KNF. Klienci otrzymali nowe propozycje ugody

Data:

Liczni klienci Banku Millennium otrzymali nową propozycję zawarcia ugody. Zakłada ona, że kredyt byłby przeliczony, tak jakby od samego początku był kredytem złotówkowym. Dodatkowo Bank proponuje stałe oprocentowanie 4,99% na 5 lat. To krok w dobrym kierunku, niemniej jednak nadal propozycja banku pozostawia wiele do życzenia oraz jest daleka od oczekiwań kredytobiorców frankowych.

Nowa oferta ugody Banku Millennium opiera się na dwóch filarach. Po pierwsze, Bank chciałby potraktować kredyt Frankowicza, tak jakby od samego początku był on kredytem złotówkowym. W tym przypadku rozliczenie odsetek będzie jednak następowało według stawki WIBOR + marża banku. Po drugie, Bank w przyszłości proponuje rozliczanie kredytu według stawki 4,99% przez 5 lat, a następnie przejście na stawkę oprocentowania zmiennego WIBOR + marża.

Czy nowa propozycja Banku Millennium jest korzystna dla kredytobiorców frankowych? Widać, że Bank Millennium z roku na rok oferuje coraz lepsze warunki ugody, jednak nadal są one dalekie od tego, co kredytobiorca może uzyskać w procesie frankowym, w którym kredytobiorcy mogą pozbyć się kredytu w całości.

Banki oferują obecnie kredytobiorcom korzystniejsze warunki ugód z powodu:

  • wyjątkowo korzystnej linii orzeczniczej TSUE w sprawach frankowych w 2022 r.
  • Rzecznik generalny TSUE wskazał, że bankom nie należy się wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, ani też inne tego typu świadczenia.
  • obecne statystyki spraw frankowych są druzgocące dla Banków – 97% spraw frankowych kończy się zwycięstwem kredytobiorców.
  • szum medialny sprawia, że coraz więcej osób staje się świadomym tego, że ich umowa kredytu jest nieważna, jak również tego, jak wiele spraw toczy się obecnie przeciwko Bankom.

FAQ – Nowa propozycja ugody Banku Millennium dla kredytobiorców frankowych

  1. Co to jest nowa propozycja ugody Banku Millennium? Nowa propozycja ugody Banku Millennium zakłada przeliczenie kredytu frankowego tak, jakby od początku był kredytem złotówkowym oraz stałe oprocentowanie 4,99% na 5 lat.
  2. Na czym polega nowa oferta ugody Banku Millennium? Nowa oferta ugody opiera się na dwóch filarach: przeliczenie kredytu frankowego na kredyt złotówkowy od początku oraz stałe oprocentowanie 4,99% przez 5 lat, a następnie przejście na stawkę oprocentowania zmiennego WIBOR + marża.
  3. Czy nowa propozycja Banku Millennium jest korzystna dla kredytobiorców frankowych? Nowa propozycja Banku Millennium to krok w dobrym kierunku, jednak nadal jest daleka od oczekiwań kredytobiorców frankowych i tego, co można uzyskać w procesie frankowym.
  4. Dlaczego Banki oferują coraz lepsze warunki zawierania ugód? Banki oferują korzystniejsze warunki ugód z powodu korzystnej linii orzeczniczej TSUE, braku wynagrodzenia dla banków z kapitału, druzgocących statystyk spraw frankowych oraz szumu medialnego, który sprawia, że coraz więcej osób staje się świadomym swoich praw.
  5. Czy warto zawrzeć ugodę z Bankiem Millennium czy pozwać Bank? Decyzja zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy i potencjalnych korzyści wynikających z ugody lub procesu sądowego.
  6. Czy nowa propozycja ugody uwalnia kredytobiorcę od ryzyka walutowego? Tak, nowa propozycja ugody uwzględnia przeliczenie kredytu tak, jakby od początku był kredytem złotówkowym, co „uwalnia” kredytobiorcę od ryzyka walutowego i nie musi się on przejmować rosnącym kursem franka szwajcarskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Więcej podobnych
artykuły

Liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach frankowych nadal rośnie

W ostatnim czasie liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach...

Ugody frankowe dla frankowiczów: Czy warto zawierać ugody z bankami?

W mediach trwa intensywna kampania sektora bankowego zachęcająca frankowiczów...

Frankowicze w Polsce – Wzrost liczby pozwów przeciwko bankom o 30 procent

W Polsce trwa lawina pozwów frankowiczów przeciwko bankom. W...

Prognoza kursu franka CHF na 2024 r. Co czeka Frankowiczów?

Kurs franka szwajcarskiego jest tematem, który budzi duże zainteresowanie...