Wielu frankowiczów niebawem wybiera się do sądów aby unieważnić kredyty we frankach

Data:

W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez platformę analityczno-badawczą UCE RESEARCH, zauważono wzrost liczby osób posiadających kredyty we frankach, które zamierzają pozwać swoje banki. Blisko 40 proc. ankietowanych frankowiczów planuje podjęcie takiego kroku, podczas gdy prawie połowa kredytobiorców nie ma takich planów, a około 20 proc. wciąż się waha.

Zmienne nastroje i poziom świadomości prawnej

W ostatnich latach orzecznictwo w sprawach dotyczących kredytów frankowych stało się bardziej korzystne dla kredytobiorców, co przyczyniło się do zwiększenia ich pewności co do skuteczności środków prawnych. Jednak eksperci nie zgadzają się co do poziomu świadomości prawnej frankowiczów. Niektórzy uważają, że każdy kredytobiorca powinien już znać swoje prawa, inni uważają, że wielu frankowiczów nie ma jeszcze pełnej świadomości swojej sytuacji prawnej.

Czynniki wpływające na decyzję o pozwaniu banku

Decyzja o pozwaniu banku jest skomplikowanym procesem, na który wpływ mają różne czynniki, takie jak indywidualna sytuacja kredytobiorcy, ewentualne korzyści wynikające z wygranej sprawy czy bieżące wydarzenia w przestrzeni publicznej. Banki starają się opóźnić czy zniechęcić frankowiczów do wytaczania procesów, jednak orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE na korzyść kredytobiorców mogą skłonić frankowiczów do podjęcia decyzji o pozwaniu banku.

Dalsze zmiany nastrojów frankowiczów możliwe

Eksperci przewidują, że zmiany postaw frankowiczów mogą prowadzić do jeszcze większej liczby osób decydujących się na pozywanie swoich banków, zwłaszcza w przypadku uzyskania większej liczby prawomocnych wyroków. Wpływ na decyzje frankowiczów mogą też mieć propozycje ustawowe, choć istnieje ryzyko, że będą one spóźnione lub niewystarczająco korzystne dla kredytobiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Więcej podobnych
artykuły

Kredyty Frankowe w 2024: Sposoby na Unieważnienie Umowy i Odzyskanie Nadpłat

Zmaganie się z kredytami frankowymi stało się dla wielu...

Kancelaria frankowa Warszawa – którą kancelarię wybrać?

Wybór odpowiedniej kancelarii frankowej w Warszawie może wydawać się...

Czy opłaca się podpisać ugodę z bankiem za kredyt we frankach w 2024 roku?

Decyzja o podpisaniu ugody z bankiem w kwestii kredytów...

Unieważnienie umowy frankowej – co to oznacza? Jakie skutki niesie?

Kredyty we frankach szwajcarskich, które stały się gorącym tematem...