Bank Millennium prawomocne unieważnienie kredyt indeksowany akt I ACa 831/18

Data:

17.07.2020 r. Sąd Apelacyjny w Katowicach I Wydział Cywilny (sygn. akt I ACa 831/18, sprawozdawca SSA Anna Bochdziewicz) uwzględnił w całości apelację kredytobiorców i uznał, że dwie umowy kredytu indeksowanego do CHF zawarte w 2005 roku z Bankiem Millennium są nieważne.

Sąd Apelacyjny zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach i zasądził na rzecz powodów dochodzoną pozwem kwotę ponad 58 000 złotych z odsetkami od czerwca 2016 roku oraz kosztami postępowania.
W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd Apelacyjny wskazał, iż obie umowy kredytu zawierały nieuczciwe klauzule indeksacyjne, które winny zostać z umów wyeliminowane. Dalsze utrzymanie umów zawartych przez strony, po wyeliminowaniu klauzul indeksacyjnych nie jest możliwe. Z ocenie Sądu Apelacyjnego należało przyjąć upadek całych umów.
Sprawa toczyła się od czerwca 2016 roku i dotyczyła dwóch umów kredytu indeksowanego do CHF zawartych w 2005 roku z Bankiem Millennium na łączną kwotę ponad 650 000 złotych.
Wyrok jest prawomocny.

2 KOMENTARZE

  1. Jedno zasadnicze pytanie. Czy bank rozliczył się z klientem fizycznie tzn. czy wypłacił zasądzoną kwotę . Nigdzie nie jest to jednoznacznie napisane. Piszecie Państwo , że klient wygrał ale czy bank się odwołał czy zamknął kredyt rozliczając się z kredytobiorcą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Więcej podobnych
artykuły

Liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach frankowych nadal rośnie

W ostatnim czasie liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach...

Ugody frankowe dla frankowiczów: Czy warto zawierać ugody z bankami?

W mediach trwa intensywna kampania sektora bankowego zachęcająca frankowiczów...

Frankowicze w Polsce – Wzrost liczby pozwów przeciwko bankom o 30 procent

W Polsce trwa lawina pozwów frankowiczów przeciwko bankom. W...

Prognoza kursu franka CHF na 2024 r. Co czeka Frankowiczów?

Kurs franka szwajcarskiego jest tematem, który budzi duże zainteresowanie...