Jak odzyskać pieniądze po spłaconym kredycie we frankach?

Data:

Kredyty walutowe we frankach szwajcarskich, znane również jako kredyty frankowe, stały się powodem wielu trudności dla polskich kredytobiorców. Wielu z nich, pomimo spłaty kredytu w całości, nadal boryka się z konsekwencjami niekorzystnych warunków umowy.

Jednak istnieje nadzieja dla tych, którzy chcą odzyskać niesłusznie wpłacane pieniądze. W tym artykule omówimy możliwości odzyskania środków po spłaconym kredycie we frankach oraz korzyści wynikające z tego procesu.

Czy posiadacze spłaconych kredytów we frankach również mają prawa?

Wiele osób, które spłaciły kredyt we frankach przed terminem, może być zaskoczonych tym, że również mają prawo do odzyskania niewłaściwie pobranych kwot. Banki często nie informują o tej możliwości, skupiając się na kredytobiorcach, którzy nadal spłacają raty. Jednak osoby, które spłaciły kredyt w całości, również mogą dochodzić swoich praw przed sądem.

Korzyści z dochodzenia swoich praw przed sądem

Dochodzenie swoich praw przed sądem może przynieść wiele korzyści dla posiadaczy spłaconych kredytów we frankach. Przede wszystkim, korzystne wyroki sądowe stają się coraz bardziej powszechne, co oznacza, że szanse na odzyskanie niewłaściwie pobranych kwot są bardzo wysokie. Wyroki te obejmują zarówno zwrot nadpłaconych rat, jak i odsetek za opóźnienie.

Kwota roszczeń wobec banku po spłaconym kredycie

Wysokość roszczeń wobec banku po spłaconym kredycie we frankach może się różnić w zależności od indywidualnych okoliczności. W celu dokładnego wyliczenia kwoty roszczeń, najlepiej skonsultować się z doświadczoną kancelarią frankową. Istnieją również narzędzia online, takie jak Kalkulator Frankowicza, które mogą pomóc wstępnie oszacować możliwą kwotę do odzyskania.

Przykłady wygranych spraw po spłaconym kredycie

Sądy już wydały wiele korzystnych wyroków dotyczących kredytów we frankach, które zostały spłacone w całości. Przykładowo, Sąd Okręgowy we Wrocławiu zasądził na rzecz ex-Frankowiczów kwotę 262.535,09 zł oraz 23.277,51 CHF wraz z odsetkami za opóźnienie. Te wygrane sprawy są dowodem na to, że posiadacze spłaconych kredytów również mają szanse na odzyskanie znacznych sum pieniędzy.

Korzystne ugody sądowe dla posiadaczy spłaconych kredytów

Dla tych, którzy chcą uniknąć długotrwałego procesu sądowego, możliwe jest zawarcie korzystnej ugody sądowej z bankiem. Ugoda taka polega na wzajemnych ustępstwach stron i skutkuje umorzeniem postępowania sądowego. Ugoda sądowa jest zbliżona w skutkach do dominującego orzecznictwa w sprawach frankowych i stanowi ostateczne rozstrzygnięcie sporu.

Jak rozpocząć proces odzyskiwania pieniędzy?

Aby rozpocząć proces odzyskiwania niewłaściwie pobranych kwot po spłaconym kredycie we frankach, warto skonsultować się z doświadczoną kancelarią frankową.

Kancelaria ta może pomóc w analizie umowy kredytowej, przygotowaniu pozwu oraz reprezentacji przed sądem. Warto również zapoznać się z wyrokami TSUE i SN dotyczącymi kredytów we frankach, aby poznać najnowsze orzecznictwo w tej sprawie.

Podsumowanie

Posiadacze spłaconych kredytów we frankach również mają możliwość odzyskania niesłusznie wpłacanych pieniędzy. Dochodzenie swoich praw przed sądem może przynieść korzyści finansowe, w postaci zwrotu nadpłaconych rat i odsetek za opóźnienie.

Korzystne ugody sądowe stanowią alternatywną opcję dla tych, którzy chcą uniknąć długotrwałego procesu sądowego. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy kancelarii frankowej, aby prowadzić proces odzyskiwania pieniędzy w sposób skuteczny i efektywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Więcej podobnych
artykuły

Liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach frankowych nadal rośnie

W ostatnim czasie liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach...

Ugody frankowe dla frankowiczów: Czy warto zawierać ugody z bankami?

W mediach trwa intensywna kampania sektora bankowego zachęcająca frankowiczów...

Frankowicze w Polsce – Wzrost liczby pozwów przeciwko bankom o 30 procent

W Polsce trwa lawina pozwów frankowiczów przeciwko bankom. W...

Prognoza kursu franka CHF na 2024 r. Co czeka Frankowiczów?

Kurs franka szwajcarskiego jest tematem, który budzi duże zainteresowanie...