Jak wybrać skuteczną i doświadczoną kancelarię frankową do unieważnienia kredytu we frankach?

Data:

Wzrost kursu franka spowodował niepokoje i problemy wielu osób zaciągających kredyty w obcej walucie. Kredytobiorcy poszukują doświadczonych prawników, którzy będą mogli zaproponować optymalne rozwiązania kwestii związanych ze spłatą zobowiązań. Dlatego na polskim rynku działa coraz większa grupa kancelarii i firm prawniczych, które oferują wsparcie dotyczące spraw frankowych. W ten sposób można uzyskać pomoc zarówno podczas rozmów z bankiem, jak i na etapie sprawy sądowej. Aby działania te były skuteczne, należy znaleźć kancelarię zatrudniającą prawników o szerokiej wiedzy i doświadczeniu. Jak znaleźć najlepszych specjalistów?

Czynniki świadczące o skuteczności kancelarii

W materiałach reklamowych kancelarie prawne często chwalą się dużą ilością prowadzonych spraw. Przy ocenie wiarygodności i skuteczności działania najważniejsza jest jednak liczba spraw wygranych przed sądem. Najlepsze kancelarie mogą chwalić się kilkuset wygranymi sprawami, które zakończyły się prawomocnym wyrokiem. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na stosunek między ilością spraw i rozstrzygnięciami na korzyść klienta.

Istotny jest także staż na rynku. Warto zdecydować się na współpracę z kancelariami, które pomagały klientom już w okresie 2013-2014 lub działają od przynajmniej 6 lat. Upływ czasu pozwala na odpowiednie wyszkolenie pracowników tak, aby mogli w optymalny sposób pomagać klientom, bez względu na indywidualną sytuację finansową. 

Kancelarie o największej wiarygodności nie ukrywają danych o prowadzonych sprawach. Informacje o wyrokach przekazują publicznie, zamiast ograniczać się do wysyłania prywatnych wiadomości lub e-maili. Niektóre kancelarie publikują na swoich stronach skany wyroków, co pozwala na ocenę stosowanych metod działania i poprawia wiarygodność firmy.

Najlepsze kancelarie obecnie posiadają już ponad 400 korzystnych wyroków w sprawach frankowych

Opis podejmowanych czynności powinien przekazać informacje na temat przyjętej strategii oraz czasie trwania sprawy sądowej. Potwierdza to skuteczność działania kancelarii w praktyce. Ważne są szczegóły wyroku, w którym powinniśmy uzyskać informacje o odfrankowaniu kredytu lub unieważnieniu umowy z bankiem. Transparentna polityka informowania o rezultatach pracy to jeden z najbardziej istotnych czynników, który powinien mieć wpływ na podjęcie decyzji o współpracy z kancelarią.  

Godna zaufania kancelaria prawna opowiada o swoich pracownikach z szacunkiem i dumą. Zatrudnieni powinni być prawnicy i radcy prawni, a ich dane nie powinny być trzymane w tajemnicy. Informacje osobowe zazwyczaj są umieszczane w aktach wygranych spraw i firmy mogą je zamieszczać na swoich stronach w Internecie jako element prezentacji pracownika.

Bezpośrednia działalność w całej Polsce

Kancelarie o dużej skuteczności działania z czasem rozszerzają swoją działalność na obszar większy niż tylko jedno wybrane miasto. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z firmą działającą w całym kraju. Nie należy rezygnować z rozmów, tylko dlatego, że kancelaria jest położona w większej odległości od naszego miejsca zamieszkania. Nie jest to przeciwwskazanie do prowadzenia sprawy, a może być wręcz zaletą, na przykład, z uwagi na nietypowe metody rozwiązywania problematycznych kwestii.

Kancelaria prawna z dużym doświadczeniem nie ma potrzeby współpracowania z pośrednikami. Firma buduje własną renomę i to klienci starają się o pozyskanie sprawdzonego podmiotu, a nie odwrotnie. Dlatego w przypadku, gdy nieznana firma lub osoba trzecia samodzielnie kontaktuje się z nami, należy wykazać daleko idącą wstrzemięźliwość. Może być to przedstawiciel kancelarii bez większego doświadczenia, a nawet oszust ukrywający swoją prawdziwą tożsamość.

Warto zaznaczyć, że kancelarie będące liderami rynkowymi zajmują się jedną wybraną dziedziną. Pozwala to na ciągle prowadzenie podobnych spraw, dzięki czemu pracownicy mogą nie tylko poznać bardzo dobrze obowiązujące przepisy, ale także potwierdzić praktyczną skuteczność swoich działań. Współpraca z takimi kancelariami może przynieść najlepsze rezultaty. 

Pracownicy kancelarii prawnych powinni być uznanymi specjalistami w swoich dziedzinach. Warto zwrócić uwagę na fakt, jak długo prowadzą sprawy frankowe i jakie są rezultaty tych działań. Ponadto wiarygodna kancelaria zawsze działa zgodnie z zasadami etyki. Firma zwykle nie prowadzi agresywnej reklamy, szczególnie w mediach społecznościowych i można ją rzadko znaleźć w porównywarkach online. 

Sprawdzenie kancelarii przed podjęciem współpracy

Solidność i wiarygodność kancelarii prawną należy sprawdzić przed podjęciem decyzji o współpracy. Zdarza się, że mało doświadczone firmy prowadzą rozbudowane działania marketingowe, które mają za zadanie spowodować szum informacyjny. Chcą w ten sposób pozyskać większą grupę klientów, szczególnie w mediach społecznościowych. 

Dlatego przed skorzystaniem z usług wybranej firmy należy zorientować się, czy duże doświadczenie jest potwierdzone dowodami, czy są to jedynie twierdzenia bez pokrycia. Kancelaria frankowa o dużej skuteczności będzie przedstawiać wyniki swojej pracy na stronie internetowej i innych kanałach komunikacji, które nie są powiązane z agresywnymi działaniami reklamowymi. 

Dostęp szczegółowych danych kancelarii to pierwszy krok do zweryfikowania doświadczenia i skuteczności. Można w nich często znaleźć sygnaturę sprawy. Za jej pomocą możliwe jest potwierdzenie prawdziwości informacji w wyszukiwarce Google.

Następnym etapem powinna być weryfikacja daty rejestracji działalności w rejestrze CEIDG. Można to zrobić za stronie internetowej https://prod.ceidg.gov.pl/, wpisując numer NIP. W ten sposób można sprawdzić, od kiedy działa wybrana kancelaria i jakie dane podaje publicznie. Brak przejrzystości informacji powinien nas odwieźć od współpracy z wybranym podmiotem.

Można również sprawdzić uprawnienia właściciela i wspólników kancelarii. Jest to możliwe na stronie KRAIA lub KIR, czyli pod adresem https://rejestradwokatow.pl/adwokat albo https://kirp.pl/wyszukiwarka-radcow-prawnych/. Ostatnim etapem jest weryfikacja formy prawnej podmiotu. Kancelaria nie powinna być spółką z o.o., spółką akcyjną i komandytową. Akceptowalne formy to jedynie spółki cywilne, jawne, a także indywidualne kancelarie lub zespoły adwokackie.

Każda kancelaria prawna powinna działać zgodnie z kodeksem etyki zawodowej. Jeżeli firma korzysta z usług takich jak płatna promocja online lub w mediach społecznościowych pojawiają się negatywne komentarze, należy nie podejmować współpracy. Brak fachowego podejścia do prowadzonych spraw będzie skutkowało problemami z uzyskaniem satysfakcjonującego rozstrzygnięcia przed sądem.

Czego unikać przy współpracy z kancelarią?

Wątpliwości związane ze skutecznością kancelarii można potwierdzić lub rozwiać poprzez kilkukrotne sprawdzenie najważniejszych kwestii związanych z prowadzoną działalnością. Firma powinna nieprzerwanie działać na rynku przez przynajmniej kilka lat i posiadać wiarygodne opinie na swój temat w Internecie. Zbyt duża ilość negatywnych opinii lub wyłącznie pozytywne komentarze świadczą o niefachowym działaniu albo nieprawdziwości widocznych opinii. Profesjonalna kancelaria powinna udostępniać szczegółowe dane wyroków sądowych w wiadomościach e-mail, a nie publicznie na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.

Działaniem, które powinny wzbudzić nasz niepokój, są też komentarze pracowników firmy, które podważają wiarygodność innej kancelarii. Takie sytuacje nie zdarzają się w firmach o dużej renomie, bo zatrudnieni radcy prawni skupiają się na zdobywaniu doświadczenia i uzyskiwaniu jak najkorzystniejszych wyników dla swoich klientów. 

Zawsze warto poświęcić więcej czasu na odnalezienie zaufanej kancelarii o dużej wiarygodność. Doświadczeni prawnicy wymagają wyższego wynagrodzenia za swoją pracę, ale w zamian zapewnią większe prawdopodobieństwo korzystnego rozstrzygnięcia przed sądem. Można w ten sposób zmienić swoją sytuację finansową, co zaowocuje zwiększeniem komfortu życia na wiele lat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Popularne

Więcej podobnych
artykuły

Liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach frankowych nadal rośnie

W ostatnim czasie liczba zapadłych wyroków sądowych w sprawach...

Ugody frankowe dla frankowiczów: Czy warto zawierać ugody z bankami?

W mediach trwa intensywna kampania sektora bankowego zachęcająca frankowiczów...

Frankowicze w Polsce – Wzrost liczby pozwów przeciwko bankom o 30 procent

W Polsce trwa lawina pozwów frankowiczów przeciwko bankom. W...

Prognoza kursu franka CHF na 2024 r. Co czeka Frankowiczów?

Kurs franka szwajcarskiego jest tematem, który budzi duże zainteresowanie...